9 ostatnich lat w Sieradzu to dynamiczny rozwój, spadek bezrobocia o 10%, dziesiątki milionów pozyskanych środków i systematyczne zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności - Te zmiany sprawiają, że Sieradz w ogólnopolskich rankingach z każdym rokiem plasowany jest coraz wyżej. Z czystym sumieniem, pokaźną listą zrealizowanych działań oraz ambitnym planem projektowym i finansowym, poddaję się kolejny raz ocenie wyborców - mówi Paweł Osiewała, kandydujący na stanowisko prezydenta miasta Sieradza.
Paweł Osiewała jest prezydentem Sieradza od 2014 roku. W wyborach w 2018 roku uzyskał poparcie ponad 70 proc. głosujących. 5 lat później ponad 70 proc. badanych mieszkańców stwierdziło, że jest zadowolone z faktu życia w tym mieście. - Mieszkańcy widzą zmieniającą się przestrzeń. Proszę sobie przypomnieć jak zaczynaliśmy. Obskurny bazar "Bartek", który dzisiaj wygląda jak przestrzeń miejska na miarę naszych czasów. Zrewitalizowaliśmy tereny zielone miasta, park Mickiewicza, park Klonowe, tereny nad rzeką Wartą. Zainwestowaliśmy miliony w czyste powietrze. Każda szkoła i każde przedszkole ma zainstalowane panele fotowoltaiczne. Uruchomiliśmy strefy gospodarcze, dzięki czemu w Sieradzu powstały setki miejsc pracy. Wybudowaliśmy nowe hale sportowe, zmieniliśmy oblicze stadionu, gdzie każdego dnia trenują dziesiątki młodych ludzi. Za kilka tygodni zostanie oddane do użytku kino, które było naszym celem, ale na które trzeba było poczekać trochę dłużej. Nie wszystko udaje się zrobić natychmiast, ale jestem nieustępliwy w dążeniu do osiągnięcia zaplanowanych działań, jak projekt geotermalny, który pozwala Sieradzowi wykorzystać potencjał gorących wód termalnych spoczywających pod ziemią - mówi Paweł Osiewała podsumowując minioną kadencję.
W ostatnim czasie w Sieradzu oddano do użytku Centrum Bezpieczeństwa Obywateli z projektem dostępnych opasek życia i Kartą Bezpieczeństwa Mieszkańców. Wkrótce zostanie oddany kolejny żłobek miejski. Poza tym Centrum Organizacji Obywatelskich, które swoją siedzibę będzie miało w dawnym Dworku Modrzewiowym i będzie przestrzenią integracyjną dla wszystkich aktywnych mieszkańców co w połączeniu z Miejskim Programem Mikrograntów dla mieszkańców, skutecznie zwiększy ofertę działań obywatelskich w mieście. Wprowadzono pilotażowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Sieradz do 2028 roku z koszykiem działań wspierających szczególnie dzieci i młodzież i z planem systematycznego rozszerzania.
Powstaje wielopokoleniowy plac zabaw przy Mickiewicza, kolejny powstanie w parku Klonowym. - Jeśli ktoś mówi, że w Sieradzu nie dzieje się nic, to stosuje wyborcze nadużycie. Państwo mogą sami ocenić to co już zrobiliśmy i to co jest w planach. A mamy już pozyskane środki w ramach ZIT na kompleksową rewitalizację Parku Staromiejskiego, budowę bulwarów nad rzeką Wartą, aż do osiedla Mickiewicza. W ramach ZIT zarezerwowanych jest prawie 3 mln euro na stworzenie spójnego systemu dróg dla rowerów w Sieradzu. W wyniku realizacji przedsięwzięcia powstanie infrastruktura rowerowa, która umożliwi rozwój alternatywnych form przemieszczania się w stosunku do transportu zmotoryzowanego.
To nie są plany, to są faktyczne, zaangażowane i zaprojektowane pod względem finansowym ze środków unijnych wdrażane projekty - mówi Paweł Osiewała - Potrzebujemy na to czasu i energii dobrych ludzi. A tych znajdziecie na listach Solidarnego Miasta Sieradz. Każdy z nich skrupulatnie pilnuje wpisywania potrzeb mieszkańców w plany rozwoju Sieradza. To ludzie stąd, z różnych środowisk, z którymi z dumą staję przed Państwem w nadchodzących wyborach.
Trzeci i ostatni raz staję przed Wami i proszę o poparcie w wyborach na prezydenta. Jestem i byłem pracowity. I mam szczęście, że są wokół mnie ludzie, którzy uzupełniają moje braki i wspierają mnie w działaniu. Posłuchajcie co chcemy Wam powiedzieć i wybierzcie najlepszy program dla miasta Sieradza. Razem możemy jeszcze bardzo wiele.
Sfinansowano ze środków KWW Sieradzka Wspólnota Samorządowa