Rozwój mieszkalnictwa Sieradz aktywnie wspiera rozwój mieszkalnictwa. Miasto realizuje projekty skierowane zarówno do osób najbardziej potrzebujących – poprzez tworzenie i remontowanie mieszkań socjalnych i komunalnych – wspiera także rozwój budownictwa wielo oraz jednorodzinnego. Projekt SIM, i budowa bloku dla 49 mieszkańców, spotkał się z zainteresowaniem przewyższającym podaż.
Wsparcie budownictwa mieszkaniowego to również inwestycje w budowę i remonty dróg i rozwijanie infrastruktury pozwalającej na tworzenie nowych przestrzeni mieszkaniowych. Osiedla jak Zapusta Mała czy Hetmańskie rozwijają się m.in. dzięki dofinansowaniu budowy dróg. W ciągu kilku ostatnich lat w Sieradzu powstały setki mieszkań zrealizowanych
m.in. przez prywatnych developerów, spółdzielnię czy jednostki wojskowe, które dostarczyły kilkuset nowych mieszkań na ulicach Reymonta, Popiełuszki, Sikorskiego. Kolejne to zabudowa jednorodzinna, która widoczna jest najbardziej na rozwijającym się osiedlu Zapusta Mała, gdzie miasto dofinansowuje i finansuje budowę dróg, ale również inwestuje w szkołę i infrastrukturę sportową, by dzieci z tych terenów miały łatwy dostęp do nauki.
Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym stworzyliśmy Centrum Bezpieczeństwa Obywateli za kwotę 6 mln zł, obejmujący instalację w Sieradzu 106 kamer wysokiej jakości, wprowadzenie opaski życia dla seniorów oraz karta bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta. Miasto stworzyło programu bezpieczne przejscia dla pieszych przy ul. Bohaterów Września i Łokietka, wyposażyło jednostki OSP w sprzęt i pojazdy gaśnicze za kwotę kilku milionów złotych. Udzieliło również wsparcia lokalnej policji w zakupie 4 samochodów. Państwowa Straż Pożarna otrzymała w ciągu kilku lat wsparcie na zakup niezbędnego sprzętu. Poza tym kupiliśmy niezbędny sprzęt ostrzegania i przeciwpowodziowy. Ponad 2 mln zł przeznaczono na naprawę olinowania i remont mostu wantowego nad rzeką Wartą.
Najważniejsze zadania miasta to sprawna obsługa jego mieszkańców i realizacja tworzonych wspólnie z nimi planów strategicznych. Miasto zrealizowano kilka planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów miejskich, wprowadziło skonstruowany wspólnie z mieszkańcami lokalny program rewitalizacji. Została opracowana strategia rozwoju Sieradza do 2030, a zapisy poprzedniej zrealizowano w ponad 70 %, co jest wyjątkowym osiągnięciem na skalę krajową. O kilkadziesiąt procent wzrósł budżet miasta, na co wpływ ma wiele czynników, a w tym skuteczne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. W rankingach ogólnopolskich Sieradz systematycznie pnie się w górę, a w jednym z najbardziej obiektywnych i opiniotwórczych rankingów czasopisma Wspólnota miasto na 250 samorządów znajduje się w pierwszej 40-tce. W podsumowaniu całej mijającej kadencji znajduje się na miejscu 93 za gigantami samorządowymi i prawie 80 miejsc przed najbliższymi sąsiadami. Wpływ na to mają między innymi systematyczne inwestycje w infrastrukturę komunalną oraz podnoszenie standardu obsługi mieszkańców. W ciągu roku obsługujemy kilkadziesiąt tysięcy spraw w biurze obsługi klienta, które zostało odnowione i usprawnione. Sieradz, tak jak zapowiadaliśmy, stał się gospodarczym i społecznym centrum południowo-zachodniej części województwa łódzkiego. Obecnie jest liderem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz - Zduńska Wola - Łask.
Sfinansowano ze środków KWW Sieradzka Wspólnota Samorządowa